HOTEL RICHARD Mariánské Lázně, Mariánské Lázně Ubytování

HOTEL RICHARD česká verze  HOTEL RICHARD slovenská verzia  HOTEL RICHARD english version  HOTEL RICHARD deutsch version
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
HOTEL RICHARD
Název: sdílet HOTEL RICHARD na Facebooku HOTEL RICHARD
Ulice: Ruská 487/28
Město: Mariánské Lázně
PSČ: 353 01
Okres: Cheb
Kraj: Karlovarský kraj
Hory / Region: Západočeské Lázně
Rekreační středisko: Lázně Mariánské Lázně
Stát: Česká republika
Kapacita: 120
Typ: Hotel
Počet hvězdiček: 4
Cena od: 1050 CZK

ukázat na mapě     E-mail: hotel-richard-marianske-lazne@penzion-hotel.cz

Popis:


HOTEL RICHARD Ruská - ubytování Mariánské Lázně...


Hotel Richard ubytování Mariánské Lázně: Luxusní hotel Richard, ležící v centru města a vstupu do lázeňských lesů, nabízející pohodu a klid okolních lesoparků, poskytuje komfortní ubytování v převážně dvoulůžkových pokojích. Klidné místo, kde se hotel Richard nachází, bylo v minulosti oblíbené místo skladatele Richarda Wagnera. Hotel byl v roce 2002 nově zrekonstruován.

Richard Mariánské Lázně hotel ubytování: Moderní a pohodlný hotel Richard poskytuje ubytování ve dvou jednolůžkových pokojích, 59 dvoulůžkových pokojích a pro tělesně postižené občany jsou k dispozici bezbariérové pokoje. Nedílnou součástí každého pokoje v hotelu Richard je vlastní koupelna s vanou, sprchou a fénem, televizor se satelitním příjmem, telefon, sejf, minibar a samozřejmostí je vkusně zvolený nábytek, kterým je každý pokoj vybaven.

Mariánské Lázně Richard ubytování hotel hotelová restaurace: Hotelový Café Restaurant je pro veřejnost otevřen denně od 10:00 hod. do 17:00 hod a nabízí bohatý výběr jídel české i mezinárodní kuchyně, či kvalitní vinotéku výborných vín z Valtických vinařských sklepů. Samozřejmostí je příjemné posezení se širokým výběrem několika druhů káv a vynikajících moučníků a špičková obsluha místního personálu. V letních měsících je k dispozci letní terasa s krásným výhledem na okolí. Další nedílnou součástí moderního hotelu jsou zpoplatněné parkovací garáže.

Ubytování Mariánské Lázně hotel Richard hotelové služby: Součástí hotelu Richard je krytý rehabilitační bazén se saunou, rehabilitační a relaxační centrum, kde se nabízí možnost masáží, elektroléčby, uhličitých a perličkových koupelí, inhalace, magnetoterapie, plynových injekcí, plynových obálek, rašelinových zábalů, lavaterm, parafín, oxygenoterapie, léčebného tělocviku, kosmetiky, pedikůry a manikůry. Hotelová recepce je hostům k dispozici 24 hodin denně a poskytuje směnárenskou činnost a drobný doplňkový prodej. Samozřejmostí je akceptace platebních karet. Každý zájemce o ubytování v luxusním hotelu Richard má možnost na výběr z několika Lázeňských pobytů - Wellness, Beauty week a mnoho dalších.

Typy pokojů
1 lůžkový2 lůžkový
259

Vybavení pokojů: koupelna s vanou, koupelna se sprchou, trezor, TV, telefon, sat, minibar, fén

Základní informace: Informační služba, lékařská služba v dosahu, placený hotelový transport, parkovací plocha v areálu, pedikůra, manikura, kosmetické studio

Platební karty: American Express, EuroCard/MasterCard, Maestro, Visa

Dostupnost střediska:


Centrum název: (200 m)

Autobusová zastávka název: (500 m)

Vlaková zastávka název: (2 km)


Zastávka MDH: (100 m)

Ceník ubytování:


Datum1 lůžkový2 lůžkovýapartmán
1.1-31.121050-18501790-28904900-7600 (suite)


Měna: CZK

Ceny zahrnují: Ceny zahrnují snídani, ubytování a turistické poplatky za pokoj /noc
Sleva / poplatky: Ceny obsahují následující služby: Ubytování se snídaní,lázeňskou taxou,whirpool,bazén,fitness,DPH

Lázeňské služby:Popis lázeňského zařízení: Elektroterapie: K léčbě se využívají různé druhy elektrických proudů, které zlepšují prokrvení tkání, uvolňují napětí příčně pruhované a hladké svaloviny nebo ho naopak posilují, působí protibolestivě a protizánětlivě. Podle převažujícího účinku se volí daný typ elektroléčebné procedury při onemocnění pohybového aparátu, při poruchách prokrvení, u chronických zánětlivých a degenerativních onemocnění, u pooperačních stavů, při chronických gynekologických a urologických zánětech, při onemocnění trávicího a dýchacího ústrojí, u kožních onemocnění apod.

Kontraindikace se liší podle typu a místa aplikace: obecně všechna infekční a dekompenzovaná onemocnění, tumory, kovové předměty /kardiostimulátor, kovová fixace kostí, řetízky, hodinky/, krvácivé stavy, přecitlivělost na elektrický proud, těhotenství,. Klasické přístroje používané v celé řadě onemocnění především pohybového aparátu. Typ přístroje frekvence, častost a dobu aplikace lze jedině ve spolupráci s lékařem

Reflexní nožní masáž: Po bylinné koupeli následuje akupresurní masáž v oblasti plosky nohy. Touto speciální technikou lze ovlivnit funkci vnitřních orgánů a navodit rovnováhu v oblasti vegetativního nervstva.

Indikace: stavy vyčerpání a předrážděnosti, nespavost, deprese, bolesti hlavy, funkční poruchy trávicího systému, dráždivý močový měchýř, klimakterický syndrom, syndrom unavených nohou

Kontraindikace: těhotenství, hnisavá a mykotická onemocnění nohou, rozsáhlé varixy, lechtivost plosek

Plynová injekce: Jedná se o aplikaci Mariina plynu do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Hlavním účinkem je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení oblasti a urychlení hojení.

Indikace: poruchy prokrvení končetin, ischemická choroba srdeční, degenerativní onemocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem.

Kontraindikace: lokální zánět kůže a podkoží v místě aplikace, krvácivé stavy.

Gerovital: Injekční regenerační kůra zpomalující proces stárnutí, zlepšující koncentraci a paměť.

Kontraindikace: přecitlivělost na procain

Léčebný tělocvik: Provádí se individuálně nebo ve skupinách pro pacienty se stejným druhem onemocnění. Hlavní část cvičení je zaměřena na postiženou oblast např. na krční páteř, dechová cvičení, cvičení pánevního dna po operacích. V závěrečné fázi intenzita cvičení klesá, využívá se cviků relaxačních a cviků sloužících k protažení svalů.

Léčebný tělocvik v bazénu: Provádí se ve skupinách. Využívá se relaxačního účinku teplé vody v kombinaci s pohybovou terapií.

Indikace: onemocnění pohybového aparátu zvláště pak po operacích a úrazech, onemocnění páteře, ledvinné a močové kameny bez infekce moč.cest, stavy po urologických a gynekologických operacích, obesita, nervové choroby

Kontraindikace: všechna akutní a dekompenzovaná onemocnění, otevřená poranění kůže, hnisavá a plísňová onemocnění, inkontinence moči a stolice. relativní kontraindikací je epilepsie

Inhalace: K inhalacím se využívají minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K minerálním vodám se mohou dodávat léky pro těžké případy dušnosti, přírodní soli pro katary horních dýchacích cest, nebo odvary z bylin.

Klasická masáž: Klasická masáž plní relaxační funkci. Tato procedura je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury, nebo připravit pacienta na léčebný tělocvik.

Kontraindikace: pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku, varixy dolních končetin, těžké poruchy prokrvení a krvácivé stavy.

Manuální lymfatická drenáž: Manuální lymfatickou drenáž provádí fyzioterapeut se speciálním školením. Jde o manuální léčebný zásah, během kterého dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení výměny látek mezi krví a tkáněmi. Provádí se sestava hmatů pro horní nebo dolní končetiny. Po ukončení masáže se navléká elastická punčocha nebo přikládá elastická bandáž. Procedura trvá 40-60 minut.

Indikace: lymfatické otoky na horních nebo dolních končetinách, kombinované poruchy prokrvení

Kontraindikace: krvácivé stavy, otevřená poranění kůže

Slatinný zábal: Slatina se užívá ve formě obkladů při onemocnění pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a u nemocí dýchacího ústrojí. Jde o formu teploléčby. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu a tím urychluje vstřebávání chronických zánětlivých infiltrátů, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly i hladkou svalovinu vnitřních orgánů.

Indikace: nemoci pohybového ústrojí, onemocnění dýchacích cest, urologické a gynekologické nemoci, choroby trávicího ústrojí.

Kontraindikace: nevhodné pro pacienty s nemocemi srdce a cév, po mozkových příhodách a po onkologických operacích.

Parafínový zábal: Jedná se o lokální termoterapii. K přípravě se užívá bílý parafín s příměsí parafínováho oleje. Parafín se na postižené místo nanáší při ponoření do speciální nádoby. Využívá se především při degenerativním onemocnění kloubů rukou.

Oxygenoterapie: Je regenerační kyslíková kůra, která v kombinaci s antioxidanty a tělesným cvičením napomáhá organismu zbavit se volných kyslíkových radikálů, jejichž hromadění je příčinou předčasného stárnutí buněk a řady chorob. Využíváme metodu prof. Ardenna, který vyvinul přístroj, s jehož pomocí lze dodávat do organismu čistý kyslík tak, aby účinek kyslíkové kůry byl dlouhodobý. Zlepší se okysličení tkání a orgánů, tělesná i duševní výkonnost, srdeční činnost a elasticita plicní tkáně.

Indikace: celková regenerační kůra, prevence infarktu myokardu a anginy pectoris, zvýšení obranyschopnosti, stavy po operaci a chemoprofylaxi pro nádorová onemocnění

Kontraindikace: pokročilá ateroskleroza, odchlípení sítnice, glaukom, hnisavá sinusitis, vysoký krevní tlak, vředová choroba žaludku

Thajská masáž: Tato starověká masáž má svůj původ v Indii. Zakladatelem tohoto umění byl severoindický lékař Jivaka Kumar Bhaka, současník Buddhy. Jedná se o celotělovou masáž, při které pravidelnými, přesně směrovanými tlaky maséra dochází k výměně energie a k nastolení rovnováhy v těle. Masáž tlakových bodů odstraňuje blokády, obnovuje zdraví a psychickou pohodu, pomáhá při bolestech hlavy, migrénách, posiluje nervový systém, odstraňuje bolest kloubů, páteře, svalů a tkání, zvyšuje pohyblivost, příznivě ovlivňuje cirkulaci krve a lymfy a zlepšuje vylučování toxických látek z těla. Provádí se na speciální podložce, při masáži má klient na sobě lehký a pohodlný oděv. Podle přání trvá masáž až 60-80 minut. Tradiční thajská masáž je určena pro každého, protože je vynikající prevencí před nemocemi a prostředkem k dosažení dobré fyzické kondice a psychické pohody.

Pitná kůra: Pitná léčba je důležitou a u onemocnění ledvin a močových cest hlavní součástí lázeňské léčby. Princip pitné léčby spočívá v tom, že se 1 - 3x denně pije určité množství minerální vody podle předpisu lékaře. Doporučené množství je 1,5 - 2 l denně. Pitná léčba působí na organismus teplotou, chemickým složením a objemem. Ovlivní složení moči navozením vodní diuresy, stimuluje ledviny k rychlejší činnosti a pozitivně působí na peristaltiku střev. Pití minerálních pramenů před jídlem zvyšuje účinnost minerálních látek a umožní jejich lepší vstřebávání. Důležitým prvkem pitné léčby je navození správného pitného režimu. V klidné atmosféře lázní je příjem tekutin nenásilný a návyk se přenáší i domů.

Suchá plynová koupel CO2 (plynová obálka): Využívá se přírodní Mariin plyn, který vyvěrá v Mariánských Lázních. Jde o plyn vulkanického původu, který obsahuje 99,7% CO2 a podává se formou suchých plynových koupelí (plynových obálek) a plynových injekcí. Plyn se vstřebává i přes oděv, působí vazodilataci a přímo ovlivňuje receptory v kůži. Zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Mariin plyn stimuluje produkci sexuálních hormonů testosteronu a estradiolu, proto se s úspěchem využívá ke zlepšení sexuálních funkcí u mužů a zmírnění klimakterických příznaků u žen. K podávání se užívá plastikových saků, do kterých se aplikuje Mariin plyn.

Indikace: ischemická choroba dolních končetin, hypertenze, gynekologické a urologické indikace, poruchy sexuálních funkcí.

Whirlpool: Skupinová vířivá lázeň s relaxačním účinkem. Je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, stavů předráždění a únavy.

Sauna: Využívá se působení suchého, horkého vzduchu o teplotě 80° C. Doba pobytu v sauně je 10 - 15 minut. Jakmile máte pocit horka, opusťte prohřívárnu a ochlaďte se sprchou nebo proudem vody ze džberu. Po krátkém odpočinku můžete celou proceduru opakovat 2-3 x. Mezi jednotlivé fáze můžete vložit plavání v bazénu. Pobyt v sauně vždy ukončete studenou sprchou a pokožku důkladně vytřete. Pravidelné saunování přispívá ke zvýšení nespecifické obranyschopnosti, k otužování, k celkové regeneraci a relaxaci. Je vhodná jako prevence chorob z nachlazení, onemocnění dýchacích cest, lehká revmatická onemocnění, funkční poruchy prokrvení, migrény, klimakterických potíží. Je nevhodné u všech akutních onemocnění a úrazů, u epilepsie, u nemocí srdce a cév, nádorových onemocnění a krvácivých stavů. Nezapomeňte dodržovat správný pitný režim.

Reflex. masáž nohou (plosek): metoda snoubící staré čínské poznatky s nejmodernějšími poznatky o reflexech stimulace bodů plosky vede k celkovému uvolnění, zlepšení prokrvení, léčí i různé psychické projevy - především poruchy spánku, podrážděnosti a stres.

 

Léčivé prameny: Mariánskolázeňské prameny tvoří více než 40 studených, většinou silně mineralizovaných kyselek, s velkou chemickou a hydrologickou pestrostí. Těsná blízkost vývěrů s velmi rozdílným minerálním složením je balneologickou i geologickou raritou. Nejvýznamnější prameny jsou soustředěny do hlavního promenádního prostoru s unikátní litinovou kolonádou z roku 1889. Přímo na místě, v impozantním empírovém pavilonu z roku 1818 vyvěrá vysoce koncentrovaná kyselka Křížový pramen. Z Úšovic jsou sem přivedeny prameny Ferdinandův a Rudolfův. Ve dvoraně je umístěn busta zakladatele lázní Dr. J. J. Nehra. Promenádu uzavírá klasicistní pavilon Karolinina pramene, železnaté značně proplyněné kyselky, pojmenované na počest manželky císaře Františka I. Proslulým pramenem je Ferdinand, jedna z prvních historicky doložených místních minerálek. Dnes ji zastřešuje empírová kolonáda čistých klasických forem. Ferdinandův pramen je využíván ke stáčení pod známou obchodní značkou Excelsior jako přírodní minerální voda vynikající kvality. Pro lékařské účely se stáčí i nedaleká, vysoce železnatá kyselka - Rudolfův pramen. Historie pramenů: Věhlas Mariánských Lázní je založen na bohatství přírodních léčivých zdrojů. Před více než 200 lety bylo údolí, v němž leží Mariánské Lázně, plné bažin a slatin, kolem se rozprostíraly nepropustné lesy. Četné zde vyvěrající prameny odtékaly bez užitku. Jejich léčivé účinky byly známy mnichům tepelského kláštera, kteří nechali provést chemickou analýzu jednotlivých pramenů, vyčistili je a zprovoznili přístupové cesty. Jednotlivé minerální prameny se začaly jímat a užívat k pitné kúře a k minerálním koupelím. Roku 1818 bylo místo prohlášeno veřejným lázeňským městem, začali přijíždět první návštěvníci a sláva lázní se začala šířit do celého světa.

 

Ceny obsahují následující: Ubytování s polopenzí, lázeňskou taxu,whirpool, bazén, fitness,zapůjčení županu,vstupní lék.vyšetření, 2 procedury denně, pitná kúra v hotelu 7,00-10,00 hod.Lázeňské služby: Wellness hotel

Procedury léčení: Komplexní léčba v domě, Oxygenoterapie, Lékařská kosmetika, Elektroléčba, Magnetoterapie, Parafinoterapie, Léčebný tělocvik, Vířivé koupele, Masáže, Přísadové koupele, Peloidní zábaly, Pitné kúry

Ostatní druhy léčby: Klimatoterapie

Stravování:


Restaurace popis: Čeká zde na Vás bohatý výběr jídel české i mezinárodní kuchyně, kvalitní vinotéka výborných vín z Valtických vinařských sklepů, příjemné posezení se širokým výběrem několika druhů káv a vynikajících moučníků.

Služby:Sportovní možnosti:
Fittness, Bazén krytý, Sauna

Konferenční kapacity:

Fotogalerie (14):


HOTEL RICHARDHOTEL RICHARDHOTEL RICHARD
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2020 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com